Łodzianie pożegnali się z Federacją. Bo nie wspiera małych, rodzinnych biznesów

  • 24/04/2018

Łódzkie Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców „Autos” zrezygnowało z członkostwa w Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. – Uważam, że taka organizacja powinna wspierać małe, rodzinne biznesy, nie wielkie ośrodki – tłumaczy Krzysztof Kołodziejczak, prezes łódzkich szkoleniowców.

więcej

Egzaminacyjne kino drogi. Czy nagrania mogą pomóc w eliminacji błędów?

  • 23/04/2018

Nie zdałeś? Weź nagranie jazdy egzaminacyjnej, obejrzyj z instruktorem, będzie wam łatwiej wyeliminować błędy. Szybkiego dostępu do materiałów wideo z samochodów WORD-u chce poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz. Co o tym sądzą branżowcy?

więcej

Podnieśmy ceny, to jest dobry moment! Felieton Marka Kasprzyka

  • 20/04/2018

Drodzy przedsiębiorcy, podwyższajmy ceny naszych kursów, ale róbmy to z głową, stopniowo. Naprawdę nie ma się czego bać. Jesteśmy zawodowcami wartymi znacznie więcej, niż sami się wyceniamy!

więcej

Interweniować czy nie – oto jest pytanie. OSK spiera się z PORD-em

  • 19/04/2018

Czy egzaminatorzy są zobowiązani do interwencji w układ hamulcowy pojazdu po to, żeby samochód prowadzony przez kandydata na kierowcę uniknął kolizji? Odpowiedź na to pytanie mocno poróżniła gdański PORD i właściciela tamtejszego ośrodka szkolenia kierowców.

więcej

Z WORD-u do Anwilu. Chmielewski zrezygnował z funkcji dyrektora

  • 18/04/2018

Jarosław Chmielewski zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora WORD-u we Włocławku. Teraz jest członkiem zarządu Anwilu, czyli dużej spółki należącej do grupy kapitałowej PKN Orlen. I, jeśli wierzyć lokalnym mediom, chce w najbliższych wyborach kandydować na prezydenta Włocławka z ramienia PiS.

więcej

CEPIK, czyli fuszerka za wielkie pieniądze. NIK opublikował raport z kontroli

  • 17/04/2018

Opublikowany dzisiaj raport Najwyższej Izby Kontroli pokazuje w jak bardzo nieudolny sposób kolejne ekipy rządzące zabierały się za tworzenie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

więcej

Resort chce promować korytarze życia. Zagadnienie ma pojawić się w bazie pytań

  • 16/04/2018

– Chcemy, żeby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy – powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

więcej

Egzaminator nie zmienił swojej decyzji, kandydat na kierowcę ma kłopoty

  • 13/04/2018

20-letni mężczyzna próbował przekupić egzaminatora. Po niezdanym egzaminie nakłaniał go do zmiany decyzji, oferując 200 zł.

więcej

Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 3 – myjnie, pracownicy i wydatki na infrastrukturę

  • 12/04/2018

Z jakich działalności WORD-y czerpią profity? M.in. z wynajmu pomieszczenia na bar (Krosno), dla banku (Chełm), sprzedaży artykułów z automatów, wynajmu symulatora dachowania (Legnica), usług związanych z kserowaniem, sprzedaży wydawnictw i pomocy dydaktycznych (Włocławek). Prowadzą także myjnie i stacje kontroli pojazdów.

więcej

Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 2 – ile zarabiają egzaminatorzy?

  • 11/04/2018

Patrząc na średnie zarobki egzaminatorów w WORD-ach, można stwierdzić, że nie mają oni na co narzekać. W 2017 roku najlepiej zarabiali pilanie.

więcejprzeczytaj więcej aktualności